Náš blog | ITAPS Anton Horváth: Netušil som, že automatizácia existuje a dnes vediem automatizačný tím - Blog

Anton Horváth: Netušil som, že automatizácia existuje a dnes vediem automatizačný tím

profilová fotografia
Anton Horváth – vedúci automatizačného tímu

Tono začal u nás v ITAPS-e  pracovať pred tromi rokmi ešte ako študent odboru robotika – kybernetika na FEI STU. Po úspešnom ukončení štúdia sa rozhodol naďalej pracovať u nás, špecializuje sa na automatizáciu.

Prečo si sa rozhodol práve pre prácu v ITAPS-e?

Asi ako každý študent, aj ja som si zháňal zaujímavú brigádu. Nechcel som ísť vykladať tovar do supermarketu, chcel som prax súvisiacu s mojou školou. Zaujímal som sa vtedy o programovací jazyk C# a práve ITAPS mi vedel ponúknuť pozíciu programátora v ňom. A bolo to správne rozhodnutie, lebo po troch rokoch praxe som automaticky získal aj trvalý pracovný pomer.

Aké IT oblasti si si vďaka ITAPS-u vyskúšal?

Začínal som ako programátor, neskôr som si vyskúšal programovanie mobilnej i desktopovej aplikácie. A teraz sa venujem automatizácii biznis procesov.

Čo presne to obnáša?

Ľudia vo veľkých korporáciách často manuálne robia opakujúce sa procesy. Napríklad zakladajú nové zmluvy do systému, rušia staré, dopĺňajú údaje do evidenčných systémov a pod. My vieme tieto procesy zautomatizovať. To znamená, že už ich nebude treba vykonávať ručne. Je to pre firmy rýchlejšie, efektívnejšie, menej chybové a ľudia sa tak môžu venovať kreatívnejšej a zmysluplnejšej činnosti.

Vedel si vždy, že chceš pracovať práve v tejto oblasti?

Ako mladší som vôbec nevedel, že takéto odvetvie IT existuje. Skôr som sa videl na pozícii programátora. Ale dostal som sa k automatizácii a to ma zaujalo natoľko, že som sa prepracoval až na pozíciu vedúceho automatizačného tímu.

Tono vo svojom voľnom čase rád vymení klávecnicu a myš za gitaru.

Oddychujú ITčkári pri hraní počítačových hier?

Niektorí možno áno. Ale ja radšej trávim čas s mojou ženou a kapelou, v ktorej hrám na gitare. Ak mám chuť hrať hru, tak radšej nejakú stolovú s kamarátmi, ako napríklad Bang či Osadníci z Katanu.

Čo by si nikdy nedokázal zjesť?

Olomoucké syrečky.

Keby si si mohol vybrať, či už navždy bude leto alebo zima, čo by si si zvolil?

Leto. Milujem len tak ležať pri mori a nič nerobiť.