Náš blog | ITAPS Ako prebieha pohovor v ITAPSe? - Blog

Ako prebieha pohovor v ITAPSe?

Ak si sa zaregistroval do našej databázy začnivit.sk alebo si inak reagoval na pracovnú ponuku, je veľká šanca, že sa s tebou budeme chcieť v blízkej dobe stretnúť.  Predtým, ako ťa oficiálne pozveme na pohovor, ťa budeme kontaktovať telefonicky. Nemusíš sa však báť, že by si si nezapamätal niektoré dôležité informácie. Pred pohovorom vždy posielame email, ktorý bude obsahovať všetko, čo potrebuješ vedieť, ako je čas a miesto konania, čo si treba priniesť a kontakt na pracovníka HR, keby si mal akékoľvek otázky alebo problém. Na túto udalosť je potrebné odpovedať možnosťou „zúčastním sa“, aby sme si boli istí, že s tebou môžeme počítať.

Pozorne si prečítaj všetky informácie v tomto maile, aby si na nič nezabudol. Okrem toho tam nájdeš aj link na našu webovú stránku, na ktorej sa práve nachádzaš a ktorú by si si mal určite pozrieť. Nájdeš tam všetko dôležité o nás a čomu sa venujeme. Ďalej ti pošleme odkazy na naše sociálne siete (linky nájdeš aj pod týmto článkom), kde zase uvidíš, aká je u nás atmosféra, ako sa vzdelávame, ale tiež aj ako sa vieme spolu zabaviť. Ak poznáš niekoho, kto už u nás pracuje, kľudne sa ho opýtaj, čo ťa o  ITAPSe zaujíma.

Treba sa však pripraviť aj na pozíciu, o ktorú sa uchádzaš. Ak s ňou ešte nemáš skúsenosti, nemusíš sa obávať. Stačí si na internete nájsť, čo sa väčšinou vyžaduje od záujemcov a premyslieť si svoje schopnosti a skúsenosti zo školy či praxe, ktoré by si na danej pozícii mohol využiť. Či už si vytvoril svoju prvú stránku v rámci projektu v škole alebo si vo voľnom čase absolvoval zaujímavé školenie, získal certifikát, prípadne aspoň vieš niečo o technológii, ktorá sa pri tejto práci využíva, určite budeš mať u nás veľké plus, ak nám o tom na pohovore povieš niečo viac.

Dochvíľnosť si v ITAPSe ceníme, preto sa snaž prísť načas alebo radšej trochu skôr, než by si mal meškať.  To, ako prídeš oblečený, tiež zohráva určitú rolu. Síce nemáme počas pracovných hodín povinný dress code, ak ale prídeš na pohovor slušne oblečený, určite to zapôsobí aj na kolegov v kancli, ktorých cestou určite stretneš, ak práve nebudú na obede. 🙂 Dôležité je pre nás ale najmä to, aby si sa ty sám cítil pohodlne.

Ako prvé po tvojom príchode ti ponúkneme kávu či vodu a povieme ti niečo viac o firme. Tu môžeš využiť, čo si si predtým o nás zistil a zároveň sa dozvedieť niečo navyše. Po krátkom úvode vždy nasleduje všeobecný test, na ktorý budeš potrebovať svoj notebook, takže si ho nezabudni priniesť, pre istotu aj s nabíjačkou. 🙂 Tento test sa skladá z 3 častí – logickej s možnosťami, analytickej s otvorenými otázkami a programovacej, tiež s možnosťami. Jeho vyplnenie by ti malo zabrať približne 30 minút.

Následne si spolu podebatujeme. Povieme ti informácie o pozícií, ktoré by ťa mohli zaujímať a budeme sa ťa pýtať otázky, ktoré zase zaujímajú nás – o tvojich skúsenostiach, štúdiu, certifikátoch… Okrem toho nás budú zaujímať aj tvoje očakávania a motivácia. Ak ti položíme otázku, ktorou si si nie istý, nezostaň ticho. Je pre nás dôležité vidieť, ako premýšľaš a že sa snažíš prísť s riešením.

Na záver budeš mať priestor spýtať sa nás na čokoľvek, čo by si sa ešte chcel dozvedieť. Skús si otázky premyslieť vopred, kľudne si ich poznač na papier. Vždy dobre zapôsobíš, keď počas pohovoru prejavuješ záujem o pozíciu a firmu.

Po pohovore vždy dostaneš spätnú väzbu. Snažíme sa to spraviť čo najskôr, aby uchádzači nemuseli dlho čakať.

Ako môžeš vidieť, pohovor u nás je hračka a žiadny stres mať nemusíš. Ak si sa rozhodol, že chceš získať skúsenosti u nás, vyplň formulár na zacnivit.sk a naskoč do IT vlaku spolu s nami.

https://www.facebook.com/ITAPSspolocnost

https://www.instagram.com/itaps.sk/

https://www.linkedin.com/company/itaps/

Autor: Mária Kubinová

maria.kubinova@itaps.sk